Randevu veya Muayene

İletişim formunu doldurarak randevu alabilir, muayene ilgili detayları önceden bizimle paylaşabilirsiniz ya da bilgi alabilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

  İletişim Bilgileri

  Adres

  Dikilitaş Mahallesi Hakkı Yeten Caddesi no:10/D Selenium Plaza Fulya Beşiktaş / İSTANBUL

  Haritadan Yönlendirme Alın

  Sık Sorulan Sorular

  Muayene / Randevu
  Gerekli tetkikler sonucu genel durumunuz bu ameliyata olmanıza engel teşkil etmiyorsa olabilirsiniz.
  Protez ameliyatı ile boy 3-5 cm gibi çok kısa uzar. Eğer boy farkı bu seviyelerden çok yukarıda değilse bozukluk giderilmiş olur.

  Kalça protezi takıldıktan sonra bir problem yaşanmadıysa ortalama 20-25 yıldan bahsedilebilir. Kemik şeklinde ve kalitesinde zamanla görülen değişkenlik nedeniyle protezlerde gevşemelerin görülmesidir. Bu durum hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte yaş, kemik yapısı gibi değişkenlerinde bilinmesi gerekmektedir.

  Geçmiş olsun Ayten Hanım. Ameliyat süresi kişiden kişiye göre değişebilir ancak ortalama 1-2 saat diyebiliriz. Eğer bir komplikasyon yoksa hastanede kalma süresi 3-4 gün sürer ortalama.

  Kalça protezi ameliyatı için öncelik hastalık değil hastadır. Eğer hasta ağrılarından ve hareket kısıtlılığından çok şikayetçi ise hastanın yaşına bakılmadan kalça protezi takılabilir. Yaş burada belirleyici değildir.

  Evet revizyon ameliyatı yapılabilmektedir. Ameliyattan sonra eklem ve dokunun ömrü olduğu gibi protezin de ömrü vardır. Kalça protezi gevşemesine bağlı olarak ya da protezin ömrüne kullanımına göre protez eskidiyse ve artık görevini yerine getiremiyorsa bu tip durumları yaşayabiliriz.

  Her ameliyatta olduğu gibi kalça protezi ameliyatında da komplikasyon riski vardır. Uluslararası istatistiklere göre komplikasyon riski %3 gibi bir orandır. Bu riskler enfeksiyon olabilir, protezin gevşemesi/çıkması veya protez etrafında oluşan kırıklar olarak söyleyebiliriz.
  Egzersizlerinize dikkat etmelisiniz ve hareketlerinize bir süre dikkat etmelisiniz. Bunların dışında kiloluysanız doktorunuzun verdiği programa mutlaka uymalısınız. Ayrıca yediğiniz besinlerde demir almaya bir süre ekstra özen gösterin.